5
Best posts
لیست 350 فروم خارجی برای لینک سازیلیست 350 فروم خارجی برای لینک سازی خرید زمین ویلا در گیلانخرید زمین ویلا در گیلان افزونه های پر فروش اما نمایشی افزونه های پر فروش اما نمایشی افزایش سرعت سایت افزایش سرعت سایت در انتخاب رنگ دقت کنید در انتخاب رنگ دقت کنید ویروس توتالویروس توتال حل مشکل اینماد حل مشکل اینماد مالور کریپتو جکینگمالور کریپتو جکینگ رقابت کنیم نه تخریبرقابت کنیم نه تخریب دانلود سریال جزیره با لینک مستقیم (رایگان) تمام قسمت هادانلود سریال جزیره با لینک مستقیم (رایگان) تمام قسمت ها
Advertise In wardownloads
تبلیغات شما تبلیغات شما
24 راه برای رفع یک سایت وردپرس آهسته (آموزش کامل) - افزایش سرعت وردپرس برای بارگذاری سریعتر و منابع اصلی وب
24 راه برای رفع یک سایت وردپرس آهسته (آموزش کامل) - افزایش سرعت وردپرس برای بارگذاری سریعتر و منابع اصلی وب

سایت وردپرس کندی دارید؟

از آنجا که عناصر حیاتی وب اصلی در ژوئن 2021 یک عامل رتبه بندی خواهند بود ، بهینه سازی سرعت وردپرس قطعاً تغییر کرده است. بسیاری از وب سایت هایی که امتیازات بالایی داشتند ، C و D را در گزارش خود دریافت می کنند.

هدف از این آموزش رفع توصیه ها در GTmetrix و PSI (PageSpeed Insights) در عین بهبود زمان بارگذاری است ، که مهمترین عامل است و باید بر روی آن تمرکز کنید.

یک وب سایت کند معمولاً به دلیل زیرساخت شما ایجاد می شود: میزبانی وب ، قالب ها ، افزونه ها و افزونه ها بیشترین تأثیر را در نمرات و زمان بارگذاری دارند. ابتدا با آنها شروع کنید. در صورت شک ، به راهنمای بهینه سازی وردپرس نگاه کنید تا مهمترین عوامل را ببینید.

سرعت بخشیدن به سایت کند وردپرس
ابزارهای آزمایش
میزبانی
صفحات ساز
افزونه ها
ذخیره سازی
CDN
فونت ها
کد شخص ثالث
تصاویر
فیلم های
پایگاه داده
بارگیری دارایی ها
رفع نفخ
تاخیر در جاوا اسکریپت
Prefetch ، Preload ، Preconnect
تغییر مسیرها
مسدود کردن ربات های بد
سیار
ووکامرس
به روز رسانی نرم افزار
متفرقه
افزونه های سرعت
موارد PageSpeed Insights
منابع

OMM PageSpeed Insights

Latest OMM GTmetrix Report

حتی پست های طولانی با تعداد زیادی تصویر و 500+ نظر همچنان در 1 ثانیه با TTFB 163 میلی ثانیه بارگذاری می شوند
 

1. ابزارهای آزمایش
در GTmetrix چه چیزی تغییر کرد؟

در گذشته ، نمرات همیشه با زمان بار ارتباط نداشتند. شما می توانید TTFB کند و فایل های CSS/JS سنگین داشته باشید اما هنوز نمرات عالی دارید. دیگر اینطور نیست فانوس دریایی/PSI در ارتباط نمرات با زمان بارگذاری بهتر عمل می کنند ، و اکنون GTmetrix نیز همین کار را می کند. صفحات ساز و میزبانی می توانند به طرز چشمگیری بر زمان بارگیری و نمرات GTmetrix/PSI تأثیر بگذارند. به همین دلیل است که بسیاری از افراد را در گروه های فیس بوک (از جمله من) می بینید که برای حذف صفحه ساز خود عجله دارند.

عناصر حیاتی وب یک عامل رتبه بندی در مه 2021 خواهد بود (به عبارت دیگر ، گزارش PSI خود را بهبود بخشید). کاهش TTFB ها و زمان بارگذاری اقلام خاص در آبشار GTmetrix مکانهای خوبی برای شروع هستند.

Google PageSpeed ​​Insights - ابزار اصلی که باید برای آن بهینه سازی کنید (این گوگل است) مخصوصاً اکنون که معیارهای دقیق تری برای اندازه گیری زمان بارگذاری دارند (به عنوان مثال LCP). برای آزمایش زمان بارگیری تلفن همراه ، از Think With Google استفاده کنید که از اتصال 4G استفاده می کند (PSI از 3G استفاده می کند). این تا حدی به این دلیل است که ممکن است نمرات شما در تلفن همراه کمتر از میز کار باشد.
Google Search Console Core Web Vitals - گزارش اصلی وب حیاتی تنها موارد حیاتی اصلی (به عنوان مثال LCP) را برای کل سایت وردپرس شما نشان می دهد اما توصیه های خاصی نمی دهد.
GTmetrix-از نمودار Waterfall برای مشخص کردن CSS ، JS ، فونت ها ، تصاویر و دامنه های شخص ثالث که نیاز به بهینه سازی دارند استفاده کنید. در غیر این صورت ، توصیه های مشابه از PSI.
تست عملکرد KeyCDN - برای اندازه گیری زمان جستجوی TTFB و DNS در 10 مکان آزمایش جهانی. نشانگر محکمی که میزبانی وردپرس یا DNS شما کند است.
 

2. میزبانی
من از فرکانس بالا Cloudways Vultr استفاده می کنم و معمولاً 150ms TTFB + 1.4s زمان بارگذاری کامل در GTmetrix دارم (پست مورد آزمایش همچنین دارای 50+ تصویر و 600 نظر است). با خیال راحت روی سایت من کلیک کنید تا ببینید سرعت بارگذاری آن چقدر است. Vultr HF و DigitalOcean دو برنامه میزبانی محبوب در گروه های میزبانی وردپرس و WP Speed ​​Matters هستند. Cloudways قیمت ماهانه دارد و شامل مهاجرت رایگان است که امتحان آنها را آسان می کند. میزبانی تا حد زیادی عامل شماره 1 در راهنمای بهینه سازی وردپرس است و آنها حتی DigitalOcean را توصیه می کنند.


مراقب سایر توصیه های میزبانی باشید:

متیو وودوارد WPX را تحت فشار قرار می دهد اما از Kinsta در سایت خود استفاده می کند.
دارل ویلسون NameHero را هل می دهد ، اما گزارش GTmetrix او آشفته است.
هاستینگر نقدهای جعلی می نویسد و از ورود به گروه های فیس بوک منع شده است.
وقتی Backlinko می گوید TTFB آنها کند است ، آنها SiteGround را تحت فشار قرار می دهند (من توصیه آنها را متوقف کردم و نظر خود را تغییر دادم تا همه مشکلات SiteGround را مشخص کنم).
مارک های WP Engine ، GoDaddy ، Bluehost ، HostGator و EIG بدیهی است که خوب نیستند.

OMM TTFB

153ms TTFB برای یک پست بزرگ با 50+ تصویر و 600 نظر (مشاهده گزارش)
من در سال 2019 از SiteGround به Cloudways تغییر کردم. زمان پاسخگویی من 2 برابر سریعتر بود ، من 1/2 قیمت آنچه در SiteGround بودم پرداخت می کردم و هیچ مشکل CPU یا قیمت تمدید بالا نداشتم.

برنامه NameHero's Turbo Cloud نیز یک انتخاب محکم است. از NVME ، سرورهای LiteSpeed ، افزونه LiteSpeed Cache و QUIC.cloud CDN که از HTTP/3 پشتیبانی می کند ، استفاده می کند. هر 3 ابزار دارای نظرات عالی هستند و به طور خاص برای کار با یکدیگر برای سرعت بیشتر طراحی شده اند. آنها با Cloudways متفاوت هستند: NameHero با cPanel مبتدی تر است ، همه چیز در میزبانی آنها ساخته شده است (نیازی به پرداخت هزینه WP Rocket یا میزبانی ایمیل نیست) و پشتیبانی A+است. بزرگترین معایب این است که شما 1-3 سال پیش پرداخت می کنید ، سپس قیمت تجدید بالاتر شروع می شود. بررسی My NameHero به شما نشان می دهد که چگونه LiteSpeed Cache + QUIC.cloud را راه اندازی کنید (من توانستم 61 میلی ثانیه TTFB دریافت کنم). بدیهی است که سایت Astra Starter کوچکتر از onlinemediamasters.com است ، اما با این وجود قابل توجه بود. آنها همچنین مهاجرت رایگان انجام می دهند و رایان (مدیرعامل) فیلم های YouTube فوق العاده ای دارد.

3. سازندگان صفحه
در بروزرسانی جدید GTmetrix سازندگان صفحه خرد شدند.

آنها عناصر CSS ، JavaScript و DOM اضافی را اضافه می کنند که بر چندین مورد در PSI تأثیر می گذارد. کد منبع خود را مشاهده کنید و ببینید چند بار Elementor یا Divi ذکر شده است (برای من ، 2000+ بود). در گوگل سرچ کنید و تست های سرعت را مشاهده کنید (در اینجا یکی در مورد Gutenberg vs Elementor). مانند بسیاری دیگر در گروه های فیس بوک ، من در مرحله حذف Elementor از سایتم هستم.

Divi ، Elementor و Brizy صفحه سازان کندی هستند.
اکسیژن ، GeneratePress و Kadence جایگزین های سبک وزن جامد هستند.
Gutenberg ، Genesis و Elementor’s Hello تم جایگزین دیگری هستند.
در صورت استفاده از Astra Starter Sites ، از الگوی ساخته شده در Gutenberg (نه Elementor) استفاده کنید.
WP Johnny خدمات حذف صفحه ساز را ارائه می دهد (او Elementor را برای من حذف کرد).
افزودن افزونه ها و افزونه های بیشتر برای صفحه ساز ، سرعت وردپرس را حتی بیشتر کند می کند.
برای تخلیه دارایی های بلااستفاده ایجاد شده توسط سازندگان صفحه ، از Asset CleanUp یا Perfmatters استفاده کنید.
افزونه Divi's Rocket متوسط ​​است و بهتر است از WP Rocket یا LiteSpeed ​​استفاده کنید.
Elementor دارای ویژگی های تجربی در تنظیمات است که شامل بهینه سازی سرعت (خروجی بهینه شده DOM و بارگذاری دارایی های بهبود یافته) است که باید آنها را امتحان کنید.
Divi دارای تنظیمات کوچک سازی و ترکیب CSS/JavaScript است. اینها می توانند کار بهتری (تا آنجا که سازگاری دارد) نسبت به افزونه های کش انجام دهند ، اما تأثیر آنها را در ابزارهای سریع آزمایش کنند.
مهاجرت ها و نظرسنجی های صفحه ساز در سریع ترین تم ها (برای بزرگنمایی روی تصاویر کوچک کلیک کنید):

4. افزونه ها
افزونه ها به دلیل کند کردن سرعت وردپرس معروف هستند.

به همین دلیل انجام تحقیقات (در گروه های فیس بوک و خواندن نظرات در مخزن وردپرس) بسیار مهم است قبل از نصب بر روی افزونه. تأثیر آن را در Query Monitor یا PSI آزمایش کنید.

برخی معتقدند که طراحی وب به افزونه های زیادی نیاز دارد. در حالی که گاهی اوقات این درست است ، در مورد سایتهای ساده وردپرس صدق نمی کند. به راحتی می توانید 20 افزونه سبک وزن را اجرا کنید بدون اینکه هیچ تاثیری در سرعت داشته باشید. این به شما بستگی دارد که اگر می توانید تحقیقات خود را انجام دهید ، حداقل کارها را انجام دهید و سخت کار کنید. این که با افزونه یا صفحه ساز آشنا هستید به این معنی نیست که حرکت درستی است.

از افزونه های رایج آهسته خودداری کنید (در زیر).
با استفاده از Query Monitor افزونه های کند را پیدا کنید.
در صورت امکان از افزونه هایی که از jQuery استفاده می کنند خودداری کنید.
از افزونه هایی با طراحی ماژولار استفاده کنید و ویژگی های بلااستفاده را غیرفعال کنید.
از استفاده از افزونه ها برای SSL ، تغییر مسیرها و کارهایی که می توانید به صورت دستی انجام دهید اجتناب کنید.
از افزونه هایی که فرایندهای پس زمینه سنگین را اجرا می کنند یا کد شخص ثالث اضافه می کنند خودداری کنید.
موارد سخت افزاری (سرصفحه ، منو و غیره) برای جلوگیری از افزونه ها - در صورت نیاز یک توسعه دهنده استخدام کنید.
از WP Hive برای اطلاع از کند بودن افزونه قبل از نصب استفاده کنید (تصویر زیر).

اکثر افزونه های کند وردپرس شامل به اشتراک گذاری اجتماعی ، آمار (تجزیه و تحلیل) ، لغزنده ها ، نمونه کارها ، سازندگان صفحه ، تقویم ، چت ، فرم های تماس ، پست مربوطه ، نقشه سایت ، WPML ، WooCommerce و افزونه هایی هستند که اسکن های مداوم یا فرایندهای پس زمینه سنگین را اجرا می کنند.

AddThis
AdSense Click Fraud Monitoring
تقویم رویداد همه در یک
پشتیبان گیری رفیق
بیور ساز
نقشه های سایت Google XML بهتر وردپرس
بررسی کننده لینک شکسته
تماس مداوم برای وردپرس
فرم تماس 7
پست های مرتبط با زمینه
پیوندهای دیجی خودکار
سیستم اظهار نظر Disqus
دیوی سازنده
المنتور
مشاهده لیست کامل بیش از 70 افزونه آهسته

افزونه های سبک وزن جایگزین

پشتیبان گیری - UpdraftPlus.
SEO - رتبه ریاضی یا SEOPress.
لغزنده - Soliloquy یا MetaSlider.
SSL - نیازی به افزونه ندارید.
تغییر مسیرها - شما نیازی به افزونه ندارید.
گالری - گالری گوتنبرگ یا گالری میو.
تجزیه و تحلیل - Google Analytics و Google Search Console (بدون افزونه).
امنیت-فایروال Cloudflare ، دو عاملی ، محدود کردن تلاش برای ورود ، Blackhole.
اشتراک گذاری اجتماعی - رشد توسط Mediavine (سریعترین افزونه اشتراک گذاری اجتماعی در آزمون WP Rocket).
نظرات - نظرات بومی یا wpDiscuz با تنظیمات بهینه و تاخیر جاوا اسکریپت.
 

5. ذخیره سازی
کدام افزونه حافظه پنهان استفاده می کنید و چگونه تنظیمات را پیکربندی می کنید تأثیر زیادی دارد.

WP Rocket و LiteSpeed ​​استانداردهای طلا هستند (یا SG Optimizer در صورت استفاده از SiteGround). دلیل اینکه WP Rocket دارای رتبه بالایی است این است که دارای ویژگی های سرعت بیشتری نسبت به سایر افزونه های حافظه پنهان است (در نتیجه بهینه سازی سرعت بیشتر و افزونه های کمتر مورد نیاز در سایت شما).

در غیر این صورت ، باید بفهمید که افزونه کش شما دارای چه ویژگی هایی است و افزونه های اضافی را برای به دست آوردن آن بهینه سازی ها نصب کنید. در این مورد ، در اینجا افزونه هایی هستند که توصیه می کنم:

پاکسازی پایگاه داده-WP-Optimize
بهینه سازی CSS/JS - بهینه سازی خودکار
تاخیر در اجرای جاوا اسکریپت - اسکریپت های پرواز
میزبان Google Analytics به صورت محلی - Flying Analytics
ادغام URL CDN - BunnyCDN / CDN Enabler
کنترل ضربان قلب - کنترل ضربان قلب / کد دستی
بارگذاری تنبل تصاویر / فیلم ها - Optimole / WP YouTube Lyte
بارگذاری پیوندها / صفحه فوری - Perfmatters یا Flying Pages
Prefetch/preload - Perfmatters ، Pre* Party یا کد دستی
فیس بوک پیکسل را به صورت محلی میزبانی کنید - هیچ افزونه ای این کار را نمی کند
Font-display: swap-تعویض فونت های Google / کد دستی
WP Rocket در اکثر نظرسنجی های فیس بوک رتبه 1 را دارد (برای بزرگنمایی روی تصاویر کوچک کلیک کنید):

نظرسنجی افزونه کش 680
WP Rocket در مقابل W3 Total Cache
عملکرد Swift در مقابل WP Rocket
نظرسنجی بهترین افزونه کش در فیس بوک
پلاگین کش پلاگین فیس بوک نظرسنجی 680
از چه افزونه کش استفاده می کنید
بهترین نظرسنجی افزونه کش
بهترین افزونه کش برای وردپرس

انواع ذخیره سازی
6 نوع ذخیره سازی وجود دارد. افزونه های کش معمولاً فقط از 2 نوع پشتیبانی می کنند (کش کامل صفحه + حافظه پنهان مرورگر). انواع دیگر را معمولاً می توان در حساب های میزبانی ابری فعال کرد. از انواع مختلف ذخیره سازی ارائه شده توسط میزبان خود استفاده کنید - افزونه های حافظه پنهان تنها یک بخش از تصویر هستند. من قطعاً Redis را در حساب میزبانی شما فعال می کنم و از افزونه Redis Object Cache استفاده می کنم. در SiteGround SG Optimizer شما معمولاً باید cache استاتیک ، پویا و memcache را فعال کنید.

حافظه پنهان کد - معمولاً توسط میزبان انجام می شود.
صفحه کامل - معمولاً توسط افزونه کش انجام می شود.
حافظه پنهان مرورگر - معمولاً توسط افزونه کش انجام می شود.
شتاب دهنده های HTTP - در میزبان خود فعال کنید (به عنوان مثال Varnish/FastCGI).
حافظه پنهان شی - مشابه Redis/memcached (من Redis را به شدت توصیه می کنم).
CDN - از طریق CDN انجام می شود ، یا قانون صفحه همه چیز در حافظه پنهان را در Cloudflare اضافه کنید.
خدمات میزبانی-برنامه

نکات افزونه کش

برای پیکربندی تنظیمات خود از راهنمای WP Rocket من استفاده کنید.
من همچنین راهنمای WPFC ، W3TC ، WPSC و Swift دارم.
در صورت استفاده از Cloudways ، به جای Breeze از WP Rocket استفاده کنید.
در صورت استفاده از SiteGround ، به جای WP Rocket از SG Optimizer استفاده کنید.
 

6. CDN
Cloudflare برای اکثر سایت ها مناسب است ، اما اگر در مورد سرعت جدی هستید ، با BunnyCDN بروید.

این معمولاً مورد علاقه ترین CDN در موضوعات فیس بوک است (از جمله این مورد). BunnyCDN معمولاً سریعتر از Cloudflare ، RocketCDN (StackPath) و اکثر CDN ها است. این به این دلیل است که BunnyCDN فقط CDN فشار است ، به این معنی که بازدیدکنندگان کشش های آهسته را تجربه نخواهند کرد. WP Johnny گفت RocketCDN در واقع می تواند TTFB ها را افزایش دهد و Cloudflare می تواند تأثیر منفی داشته باشد. مانند افزونه های کش ، CDN ها برای سایت های مختلف واکنش متفاوتی نشان می دهند - من Cloudflare/BunnyCDN را آزمایش می کنم.

حتی اگر از Cloudflare برای موارد دیگر استفاده نمی کنید ، DNS آنها بسیار سریعتر از ارائه دهندگان DNS ارزان تر (GoDaddy ، NameCheap و غیره) است. اگر دامنه/میزبانی را از طریق میزبان ارزان خریداری کرده اید ، تغییر DNS به Cloudflare می تواند زمان جستجوی DNS را کاهش دهد.

اگر بازدیدکنندگان فقط محلی هستند ، نیازی به CDN ندارید.
راه اندازی Cloudflare نیاز به تغییر سرورهای نام دارد.
مراقب Rocket Loader باشید (ممکن است سایت شما را خراب کند).
قوانین صفحه Cloudflare ، به ویژه قانون همه چیز در حافظه پنهان را اضافه کنید و از ناحیه سرپرست WP محافظت کنید. برای ذخیره همه چیز در سایتهای پویا ، از WP Cloudflare Super Page Cache استفاده کنید.
اگر از Cloudflare استفاده می کنید ، قطعاً از APO آنها با 5 دلار در ماه استفاده کنید.
در صورت استفاده از LiteSpeed ​​، CDU QUIC.cloud آنها انتخابی مناسب است.
انقضای حافظه پنهان مرورگر را بر روی تعداد دفعاتی که محتوای جدید ارسال می کنید (به عنوان مثال 10 روز) تنظیم کنید.
اگر از Cloudflare + WP Rocket استفاده می کنید ، برگه Cloudflare را برای سازگاری پیکربندی کنید.
اگر در مورد سرعت جدی هستید از BunnyCDN استفاده کنید (با استفاده از افزونه BunnyCDN راه اندازی کنید).
CDN ها می توانند نمرات PSI را بهبود بخشند و پهنای باند زیادی را در مراکز داده خود بارگیری کنند.
Cloudflare-Bandwidth-Savings

 

7. قلم ها
بهینه سازی فونت ها به سادگی تیک زدن گزینه ای در افزونه کش شما نیست.

GTmetrix به شما نشان می دهد که چقدر طول می کشد تا فونت های شما بارگیری شوند ، تعداد درخواست های آنها و اینکه آیا به صورت محلی ارائه می شوند یا از منبع خارجی. در اینجا چند روش برای بهینه سازی آنها آورده شده است.

از .ttf اجتناب کنید و به جای آن از woff که سریعتر است استفاده کنید.
GTmetri را بررسی کنید

نویسنده : سئو
695 مشاهده
تاریخ ارسال : پنج شنبه 01 / 07 / 1400
ساعت ارسال : 23:41
ای دی : 63
ناشر (فارسی) : آموزش لینکسازی آف پیج و سئو و بهینه سازی سایت - دوین نت
ناشر (انگلیسی) : wardownloads

تبلیغات شما
ناحیه کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
تکرار رمز :
موبایل :
ایمیل :
نام اصلی :
کد امنیتی :
 
کد امنیتی
 
بارگزاری مجدد
آمار سایت
آمار مطالب
کل مطالب : 110
کل نظرات : 0
آمار کاربران
افراد آنلاین : 1
تعداد اعضا : 0

کاربران آنلاین

آمار بازدید
بازدید امروز : 697
باردید دیروز : 637
گوگل امروز : 0
گوگل دیروز : 1
بازدید هفته : 2,243
بازدید ماه : 3,130
بازدید سال : 80,941
بازدید کلی : 252,292
خبرنامه
براي اطلاع از آپدیت شدن سایت در خبرنامه سایت عضو شويد تا جديدترين مطالب به ايميل شما ارسال شود

کدهای اختصاصی
آموزش طراحی و سئو سایت - دوین نت آموزش طراحی و سئو و بهینه سازی سایت - دوین نت بک لینک رایگان - لینکسازی - سئو آف پیج
ارسال نظر
نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B :S
کد امنیتی
رفرش
کد امنیتی
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]

تمام حقوق مطالب برای آموزش لینکسازی آف پیج و سئو و بهینه سازی سایت - دوین نت محفوظ می باشد. ترجمه قالب توسط: رایتم : مرجع وبمستران ایرانی